П`ятниця, 19.04.2024, 19:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Бійцівський клуб А вообще, решай сам,
Кто достоин, Кто чего стоит, Кого в отстой,
Кто истинный воин, а кто лживый герой,
Кто впереди, а кто за спиной,
Кто по-своему, а кто по жизни вместе с тобой...
Меню сайту
Категорії
Загальна інформація [3]
Тут розміщена загальна інформація по прикладному рукопашному бою
Основи самозахисту [1]
Про самозахист
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Прикладний рукопашний бій » Основи самозахисту

Усвідомлені рухи - це основа майстерності в бойових мистецтвах
Абсолютно всі рухи можна виконувати свідомо, і тому немає необхідності приводити їх перелік. Бажано приділяти більше уваги рухам рук, які більш частим. Будь-які рухи руками можуть використовуватися для цієї вправи. Підкреслимо, що найважливіший момент цієї техніки полягає в тому, щоб рух був дуже повільним і досконалим. Не обов'язково думати про рух, досить мати відчуття адекватної кінетики. Є різниця тим часом, щоб думати про дихання і відчувати його. Можна відчувати не думаючи, як, наприклад, буває при затрудненому диханні під час простуди: ми думаємо про інші речі, але постійно відчуваємо дихання.
Замість спеціальних рухових вправ ми пропонуємо працювати над тими рухами, які ви робите щодня. В цьому випадку не потрібно спеціально вибирати час. Почнемо з найпростішого - з ходьби. Слід пройти відстань близько 300 - 400 метрів. Під час ходьби потрібно дивитися вперед і йти дещо повільніше, ніж зазвичай, повністю усвідомлюючи усі рухи, неначебто для ходьби потрібно було б думати. Необхідно інтенсивно відчувати переміщення, відчуваючи кожнен свій рух. Ця вправа приводить до розслаблення, відпочинку і стану спокою, а також дозволяє відновити енергію.
Ми радимо почати з того, щоб думати про рухи, поки ви не доб'єтеся адекватного кінетичного відчуття, яке зазвичай досягається при простому зменшенні швидкості рухів. Через деякий час регулярної практики ми відмітимо, що нова форма довільних рухів стає автоматичною завдяки звичці. Це не повинно нас хвилювати, оскільки через дану зміну ми створили в собі ланцюг розслаблення, самоконтролю і пробужденості. Наприклад, змінити ходу означає виправити і змінити якийсь автоматизм. В результаті ми створюємо новий мозковий і нервовий ланцюг, який корінним чином відрізняється від автоматичного: він народився зі свідомого вчення за допомогою глибокого роздуму і тому збільшує свідому частину людини, в протилежність колишньому ланцюгу, який утворився в дуже ранньому віці, коли людину очолювала підсвідомість. Все, чому ми навчаємось і що виправляємо свідомо в результаті глибоких роздумів, помітно підвищує рівень нашої свідомості і створює нові нейронні ланцюги пробудження завдяки вольовому рішенню.
Свідома ручна праця - найкраща психотерапія, оскільки стабілізує психіку і викликає великі позитивні зміни в мозку. Ми можемо сказати без перебільшення, що розвиток мозку людини протягом його довгої еволюції йшов паралельно з розвитком його здібності до ручної праці і що мозок і ручні навики знаходяться у взаємодії і розвивають один одного.
Цікаво відмітити, що усвідомленість рухів дозволяє людині якнайповніше переживати справжній момент, тобто істинно існувати, не переносячись в світ фантазій. Сонний стан розумів, не дивлячись на фізичне неспання, значною мірою зникає завдяки довільним рухам.
Цю техніку можна застосовувати регулярно або спеціально. Регулярно - означає щодня. Спеціально її застосовують для дозволу якоїсь певної проблеми. Наприклад, якщо соромлива людина хоче здолати цей недолік, йому слід навмисно рухатися повільно, коли він знаходиться на людях. Цю техніку можна також застосовувати, коли необхідно досягти особливої ясності думки або здолати втому.
З часом, при щоденній практиці, створюються нові постійні ментальні ланцюги, що формує свідомий пробужденний стан, який стає невід'ємною частиною людини. Таким чином, усвідомлені рухи дозволяють людині підвищити рівень своєї свідомості, жити в реальному світі справжнього моменту, розслаблятися, контролювати себе, добитися максимальної ефективності свого інтелекту, збільшити ясність думок і підвищити ментальний тонус.

Джерело: http://www.frbiu.kiev.ua
Категорія: Основи самозахисту | Додав: Andrey (24.04.2009)
Переглядів: 1705 | Рейтинг: 3.3/3 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Бійцівський Клуб © 2024