Середа, 24.04.2024, 05:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Бійцівський клуб А вообще, решай сам,
Кто достоин, Кто чего стоит, Кого в отстой,
Кто истинный воин, а кто лживый герой,
Кто впереди, а кто за спиной,
Кто по-своему, а кто по жизни вместе с тобой...
Меню сайту
Категорії
Основи [5]
Основні моменти для збереження здоров'я
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Здоров'я » Основи

Спортивна ходьба - у ногах правда є!
Оздоровлюватися можна по-різному: правильно харчуватися, займатися спортом, освоювати всілякі дихальні методики, залучатися до нетрадиційної медицини. Найпростіші способи оздоровлення частенько лежать на поверхні, але ми про них чогось забуваємо.
Людина, яка піклується про своє здоров'я вдома і в тренажерному залі, але не знаходить часу на щоденні прогулянки, упускає найважливіше. Прогулянка - це більше, ніж просто рух з пункту А в пункт Б, це процес схожий на медитацію, це спосіб пізнання себе, це засіб досягнення гармонії з собою і навколишнім світом.
Причому, правильна прогулянка не так проста, як здається. Щоб добитися оздоровлюючого ефекту, до неї необхідно відноситися серйозно. Недаремно західні учені пишуть цілі трактати, присвячуючи їх мистецтву гуляти пішки.
Наприклад, книга Крістофа Ламура (Christophe Lamoure) «Маленька філософія любителя піших прогулянок» розповідає про таких знаменитих любителів ходити пішки, як Кант, Ніцше і Руссо. У ній розглядається зв'язок між енергією духу і фізичною енергією.
Ламур нарікає на те, що ми відносимося до ходьби занадто утилітарно: ми йдемо пішки, щоб дістатися до роботи, попасти в магазин і так далі Ми йдемо не самі, а розчиняємося в атмосфері міста, в ритмі натовпу. В той же час стати гуляючим філософом, відкрити в собі креативні здібності можна, лише вибравшись за межі міста, виявившись наодинці з природою.
Причому місцевість, по якій ми гуляємо, визначає хід і темп наших думок. У горах мало повітря і ми швидше знаходимо лаконічні формулювання. На рівній місцевості ми можемо, навпаки, довго міркувати про речі, що вимагають ретельного «обмізковування».
Прогулянка - це як медитація для людини, яка хоче пізнати себе, під іншим кутом поглянути на проблему, що хвилює, або просто розслабитися. Прогулянка як дорога думки: вона може далеко завести вас, тоді як сидіння в чотирьох стінах перед монітором сильно обмежує.
Оздоровитися за допомогою пішої прогулянки не складно. Регулярно крокуючи по цікавих вам маршрутах, ви не лише підкачаєте м'язи на ногах, але і натренуєте дихання. Особливо це стосується, звичайно, гірських прогулянок. До речі, вони розвивають дуже філософське відношення до життя. Світ зверху - маленький, безпечний і трохи смішний. З висоти можна зрозуміти, як швидкоплинні хвилюючі внизу питання, як неважливі проблеми, що хвилюють. Піднімаючись на гору, людина вчиться сприймати себе інакше: вона простіше реагує на неприємності і йде, долаючи їх, вперед.
Ходьба розслабляє і дозволяє зосередитися, дає волю думкам і простір уяві. Не даремно буддисти вважають, що літаки обманюють наше серце, душа не встигає дістатися до міста з тією швидкістю, з якою переміщається «механічна птиця». Щоб дійсно дістатися до мети, до неї потрібно дійти, в крайньому випадку - доїхати. Краща дорога вивчити незнайоме місто - також виходити його вздовж і поперек. Це дасть набагато більше, ніж вивчення карт або чужі враження.
Ген ходьби проникає в кров: ти відчуваєш азарт, свободу. Є така точка, стадія дороги, після якої ти вже пересікаєш певну межу. Здолавши її, ти вже не хочеш зупинятися, хочеш продовжувати йти - все далі і далі. Вже не грає ролі, куди і навіщо, в якому напрямі. Все стає мало значимим і ти йдеш по шляху пізнання себе.
Ви скажете, що гуляти ніде: усюди - мегаполіс, джунглі із скла і бетону? Це не повинно вам перешкодити. Гуляйте в парках, якщо не можете виїжджати за місто. Якщо поглянути на життя під іншим кутом, навіть звичні декорації міста можна заново вивчити, неквапом прогулюючись. Хай прогулянка ця стане для вас не рутиною, а медитацією, лікувально-оздоровчим заходом, який лікує і тіло, і душу.

Джерело: http://zdorovo.host-ua.org.ua/ozdorovl_stat1.html
Категорія: Основи | Додав: Andrey (10.12.2008)
Переглядів: 1233 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Бійцівський Клуб © 2024