Субота, 23.11.2024, 07:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Бійцівський клуб А вообще, решай сам,
Кто достоин, Кто чего стоит, Кого в отстой,
Кто истинный воин, а кто лживый герой,
Кто впереди, а кто за спиной,
Кто по-своему, а кто по жизни вместе с тобой...
Меню сайту
Категорії
Основи [5]
Основні моменти для збереження здоров'я
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Здоров'я » Основи

Режим праці і відпочинку
Відпочинок - умова збереження здоров'я, оскільки завдяки відпочинку чоловік дістає можливість зняти напругу, що накопичується в процесі трудової діяльності. До речі, протягом робочого дня має сенс кожних півтори-два години влаштовувати "п'ятихвилинки", тобто невеликі перерви, під час яких потрібно розслабити м'язи очей, посувати руками і зробити декілька нахилів корпусом вправо-вліво, щоб розвантажити спинні м'язи.
Вихідні дні необхідні кожній людині, оскільки закладений в нас природою біоритм розрахований на 5-6 днів плідної діяльності. Вже на шостий день продуктивність праці різко падає, а на сьомій стає нікчемно малою. Коли людина працює весь тиждень без відпочинку і при цьому прагне підтримувати однаковий рівень віддачі, він піддає себе колосальним навантаженням, що зношують організм і що розхитує нервову систему.
Важливий для повноцінного відновлення сил і вид відпочинку. Відпочинок буває активний і пасивний. Активний пов'язаний із спортивними іграми, прогулянками, танцями і т.д. Пасивний обмежується релаксацією (відвідини сауни, масажного кабінету, кафе і т. д.) і культурними розвагами (відвідини театрів і музеїв або домашній перегляд фільмів).
Вже давно відоме, що люди, яким доводиться протягом робочого дня витримувати переважно фізичні навантаження, велику частину часу повинні відпочивати пасивно. І навпаки, особам, зайнятою головним чином інтелектуальною працею, для відновлення сил і зміцнення здоров'я слідує більше вільного часу присвячувати активному відпочинку.
Одним з якнайкращих видів відпочинку і одночасно чудовими ліками при багатьох хворобах є сік. Тривалість нічного сну в нормі повинна складати приблизно 7 ч 30 мін, при великих фізичних або розумових навантаженнях - не меншого 8 ч в добу. Спати слід на достатньо м'якому ліжку, щоб тілу ніщо не заважало, інакше можливе затікання рук і ніг, виникнення хворій і відчуття розбитості після пробудження. Проте разом з тим ліжко не повинне бути і дуже м'якою - такий, в якій людина "утопає", оскільки в цьому випадку скривлюється хребет.
Спальню перед відходом до сну необхідно гарненько провітрити, не допускаючи, проте, надмірного зниження температури повітря, оскільки сплячий не повинен мерзнути. Кутатися, коли в кімнаті свіжо, не слідує: досить надіти на ніч шкарпетки і легку шапочку (горезвісний нічний ковпак, від якого, на жаль, сьогодні більшість людей відмовилися).
Якщо важко заснути відразу, потрібно якийсь час погортати барвисто ілюстрований журнал, щоб в думках відвернутися, а потім прикрити чим-небудь абажур лампи, створивши в кімнаті напівтемряву. У такій обстановці сон наступає швидше. Дивитися телевізор або читати книги, які можуть навіяти серйозні роздуми, не слід, оскільки заснути від цього буде ще важче. Деяких світло дратує, у такому разі потрібно не тільки вимкнути на ніч всі лампи в будинку, але і надіти на очі пов'язку.

Джерело: http://wayoflife.dp.ua/rezhym-praci-i-vidpochynku.html#more-4
Категорія: Основи | Додав: Andrey (10.12.2008)
Переглядів: 1288 | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Бійцівський Клуб © 2024