П`ятниця, 26.04.2024, 04:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Бійцівський клуб А вообще, решай сам,
Кто достоин, Кто чего стоит, Кого в отстой,
Кто истинный воин, а кто лживый герой,
Кто впереди, а кто за спиной,
Кто по-своему, а кто по жизни вместе с тобой...
Меню сайту
Категорії
Загальна інформація [3]
Тут розміщена загальна інформація по прикладному рукопашному бою
Основи самозахисту [1]
Про самозахист
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Прикладний рукопашний бій » Загальна інформація

Психологічна підготовка до бою
Людство за свою довгу історію перепробувало безліч методів подолання почуття страху, яке виникає у більшості людей перед боєм та супроводжує багатьох з нас в процесі сутички. Наприклад, прусський король Фрідріх II (царював в 1786-1797 гг.) Заявляв, що «солдат повинен боятися палки фельдфебеля більше, ніж ворожої кулі»! Мовою науки його рекомендація означає вироблення звички діяти потрібним чином, незалежно від того, що діється в душі. Може бути, серце йде в пятки, але чоловік отримав наказ (або сам собі наказав) і кинувся в бій.
Відомо також, що люди робили і роблять чудеса героїзму з ненависті до ворога, завдяки розумінню свого боргу перед батьківщиною (або перед сім'єю, кланом, партією, друзями). Проте всі методи такого роду не вирішують головної проблеми: відчуття страху нікуди не пропадає, просто людина його долає свідомим зусиллям волі.
До числа саме психологічних методів слід віднести, перш за все, прийом наркотичних препаратів. Так, знамениті бери брали перед битвою настоянку мухомора. В результаті у них повністю зникав страх, виникала неприродня лють, загострювалась реакція, зростала м'язова сила. У нинішню епоху цей метод нерідко використовують бійці спецпідрозділів і секретні агенти, які діють в поодинці в складній ситуації.
Наступний метод полягає в тому, що вся увага бійця зосереджується на процесі дії. При цьому "я" не прив'язане до можливих результатів і наслідків, як позитивним, так і негативним. Його оцінююча функція як би відключена, працюють тільки механізми орієнтації в просторі, сприйняття противника, управління рухами, причому працюють вони в автоматичному режимі. Противник для бійця, повністю навантаженого, в дію, не більше, ніж оживший манекен, що стимулює необхідні рухові реакції. Тому він абсолютно спокійний, розкуто, діє рішуче і послідовно. Подібний алгоритм дій стає можливим завдяки самопрограмуванню, але тільки за умови напрацювання відповідних стереотипів поведінки на численних тренуваннях.
Третій метод - це входження в образ. Він широко використовувався і використовується в так званих «звіриних стилях» ушу, в НИН-дзюцу, в деяких індійських школах. Суть методу в тому, що людина навіює собі за допомогою певних процедур (чи це робить його наставник) ніби вона стала кимось іншим. Наприклад, хижим звіром, що є тотемом його роду, або істотою божественного походження. Власна психіка повністю підпорядковується цій суті (а фактично, певній моделі власної свідомості), яка повністю бере на себе керування поведінкою даного суб'єкта під час сутички.
Ще один метод пов'язаний з релігійним екстазом самопожертви. Прикладом досягнення подібного стану можуть служити смертники-терористи в Ірані, Іраку, Палестині, Лівані, Індії та інших країнах. Суттєво те, що всі вони є глибоко віруючими людьми. І зокрема, вони щиро переконані, що існує «життя після смерті», що вони опиняться в раю, де будуть насолоджуватись вічним блаженством в нагороду за свій подвиг.
Нарешті, існує метод отримання незворушності духу. Байдужість до переживань дозволяє їм зберігати стабільний стан психіки в будь-яких екстремальних умовах. Боєць, що знаходиться в такому стані, реагує на події цілісно і спонтанно, діє блискавично. Тут свідомість і несвідома сфери інтегровані в єдине ціле, внаслідок чого емоції не можуть впливати на поведінку. Однак дійти до подібного результату вдається лише через кілька років щоденних психофізичних вправ.
Кожен з нас, проаналізувавши дану інформацію, зможе підібрати для себе певну методику, яка йому ближче, і звідси будувати свій індивідуальний психологічний тренінг.

Джерело: http://www.frbiu.kiev.ua
Категорія: Загальна інформація | Додав: Andrey (24.04.2009)
Переглядів: 1507 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright Бійцівський Клуб © 2024